הדבר הבא בחברה החרדית

להשיג יותר - בלי להתפשר!

עם היציאה לשוק התעסוקה, לצד חוסר הניסיון בעולם העבודה נתקלים בוגרי האקדמיה החרדים בתנאים שאינם תואמים את עולם הערכים שלהם.
לעתים מדובר בעבודה בסביבה מעורבת, בחשיפה לאינטרנט ולתכנים חיצוניים, בנורמות יומיומיות המעמידות אותם במצבים לא נוחים, באירועים חברתיים ופעילויות שונות מחוץ לתחומי העבודה ועוד.

ההתנגשות בין הרצון להתקדם ולהתפתח לבין שמירה על אורח החיים (לצמוח מבלי להשתנות) מקשה מאוד על שילובם של הסטודנטים החרדים בעולם התעסוקה.

תכנית "הדבר הבא" פועלת בכדי לסייע לסטודנטים לצבור ניסיון תעסוקתי עוד בזמן הלימודים ולהשתלב בעולם העבודה באמצעות התמחות במקומות עבודה אמיתיים.

הפתרון שלך בהישג יד

הדבר הבא מאפשרת לך ליהנות מ"נחיתה רכה" בעולם העבודה, בסביבה בטוחה ומוכרת ותוך התחשבות מקסימלית באורחות חייך. זאת מתוך הבנה שהשקט והביטחון הם המנוע הטוב ביותר להצלחה! התכנית פועלת בשני מסלולים:

חלק עיוני

השתתפות בקורס אקדמי (המזכה בנק"ז על פי רוב) העוסק בין היתר בנושאים הבאים: שימור הזהות החרדית בארגונים מעורבים; התמודדות עם קונפליקטים שונים במקומות העבודה; הכנה לשוק העבודה – ראיונות קבלה, מו"מ; ניהול עצמי אפקטיבי; תכנון קריירה; ערכים בעולם העבודה; התנהלות שוטפת במקום העבודה ועוד.

קורסים נפרדים לגברים ולנשים.

חלק מעשי

כולל התמחות ממושכת במקומות עבודה, והזדמנות לצבור ניסיון אמיתי ובעל ערך. הסטודנטים משולבים אך ורק במקומות עבודה המספקים סביבת עבודה הולמת לצרכיהם.


התמחות בהתאמה אישית

ההצלחות כבר בשטח

התכנית החלה לפעול למגזר החרדי בשנת 2015 ושילבה בהצלחה מאות סטודנטים וסטודנטיות חרדים במקומות עבודה.

התכנית פועלת במוסדות האקדמים:

סטודנטים מספרים

"לכאורה לעבוד ללא תמורה כספית כלשהי, אבל בשבילי זו הייתה ההזדמנות לקבל מבט מבפנים על התעשייה, ולהבין מה באמת נדרש ממני ולקבל מושג על התמודדות שלי עם האתגרים האמתיים בתחום. קפצתי על ההזדמנות בשתי ידיים"

שם: שראל פוירליכט
אקדמיה: המרכז האקדמי לב
תחום לימודים: הנדסת תוכנה
ארגון חונך: Safeguard

"בהובלתה של ד"ר אביניר עשינו את החיבורים בין החומר הלימודי ומה שקורה בשטח, שיתפנו אחת את השנייה בחוויות מההתמחות ועסקנו רבות בהשתלבות בעולם העבודה המעורב, אתגר לא פשוט לאישה חרדית."

שם: איילת כהן
אקדמיה: המכללה האקדמית הדסה
תחום לימודים: משאבי אנוש
ארגון חונך: מוזיאון 'יד ושם'

רוצים להיות ארגון חונך? צרו קשר